неділя, 25 грудня 2016 р.

ІДЕАЛ 
 Ідеал - це те до чого ми всі прагнемо, можемо для цього нічого не робити, але все одно прагнемо. Це найвища мета і ця мета з часом змінюється в залежності від змін цінностей. Свої вчинки ми оцінюємо відносно нашого ідеалу. Якщо ми не дотримуємось власного ідеалу ми не можемо себе поважати.
Чому варто наближатися до свого ідеалу?
Ідеал є відображенням наших потреб. Це питання звучить так само, як чому варто дихати якщо ми хочемо і потребуємо дихати? Відповідь, щоб жити далі. Ідеал необхідний для життя духовного. Вдихнувши один раз нам все одно потрібно дихати й далі, не можемо напитися за один раз, наїстися... тому почавши відповідати своєму ідеалу, він майже одразу змінюється.
Як формується наш ідеал?
Оскільки ідеал динамічний щось має на нього вплив. Можна розділити внутрішній і зовнішній вплив.
Внутрішній вплив: вроджені потреби, розвиток мозку, емоції, цінності, досвід, світогляд загалом.
Зовнішній вплив: суспільство (релігія, економіка...), виховання, оточення, загалом весь навколишній світ з усіма своїми проявами може мати вплив на наш ідеал. На всі внутрішні впливи мають свій вплив зовнішні фактори, з цього можна зробити висновок, що ми формуємося (у всіх значеннях) під впливом зовнішніх факторів, в тому числі і формується наш ідеал. Але є ще один шлях формування ідеалу, це усвідомлене формування, яке можливе при певному розвитку інтелекту, хоч інтелект сформований теж на основі зовнішніх факторів, але філософія та різноманітні роздуми дають можливість знайти свій ідеал. Саме таке формування буде описуватися далі.
Що стається коли людина наближається до свого ідеалу?
Коли людина робить те чого прагне, підвищується повага до себе, збільшується рівень задоволення, людина стає собою, більша здатність вирішувати проблеми, життя стає цікавішим, більше самовираження, саморозвиток, час стає більш наповнений подіями.
Як досягнути свого ідеалу?
1) Усвідомити потребу зміни ідеалу
Без бажання не буде дії. Потрібно зрозуміти користь.
2) Переосмислити цінності, відкинути нав'язані, шкідливі, та вирішити суперечність цінностей.
Багато цінностей є нав'язані, які формують потреби, їх варто позбавлятися, адже вони віддаляють у більшості випадків від власного ідеалу.
Суперечність цінностей руйнують внутрішню гармонію, не можна бути в двох місцях одночасно, рано чи пізно потрібно обрати щось одне.
3) Задовільняти свої цінності, потреби, поводити себе відповідно до свого ідеалу.
Змінитися людині важко, адже попередня програма поведінки збережена і час від часу втручається підсвідомість.
4) Подолати перепони які заважають досягнути свого ідеалу
Не усвідомлення цілі змін, низький рівень знань, власні ілюзії, нав'язаний ідеал, шкідливі звички, суспільство, підсвідомість, суперечність цінностей, зона комфорту, відсутність вільного часу, суперечність ідеалів, відсутність достатнього натхнення та мотивації, не задоволення основних потреб...
5) Пристосуватися до нового свого ідеалу
Потрібно встигати адаптуватися до нових змін ідеалу.



Немає коментарів:

Дописати коментар